Úvodní stránka » Vyhodnocení ankety

     Na našich stránkách je zobrazena anketa, kde se můžete kliknutím vyjádřit k položené otázce. Pokud máte zájem ne nějakém konkrétním zjištění názoru občanů, tak použijte prosím komentář a podělte se o váš názor. Podle možností, bude váš požadavek zapracován do anketních otázek.

  V minulé anketě, byl položený dotaz: Co vám nejvíc schází v Mochově. A tady jsou výsledky vašich kliků, v pořadí od nejméně k nejvíce hlasů:

1. Více kultury                                5 hlasů

2. Průmyslová zóna                     11 hlasů

3. Bankomat                                 28 hlasů

4. Zubař                                        38 hlasů

5. Vlak                                           79 hlasů

    Z této ankety je zřejmé, že nejvíc lidem schází vlakové spojení do Čelákovic. Je to zajímavé zjištění, které samozřejmě nelze splnit, ale možná to ukazuje na nedostatečnou dopravní obslužnost, do tohoto nám nejbližšího města. Řada lidí má nutnost návštěvy lékařů, úřadů a nákupů či jiných potřeb, spojených právě s tímto místem nebo Brandýsem n/L. Asi by stálo za úvahu, posílení této dopravní cesty o další spoje, to je ovšem spíše na posouzení do zastupitelstva. (Doplněno 2018: Vlakové spojení je obnovené, což je dobrá zpráva pro obec).

     Je zde řada občanů, kteří nemají osobní auto nebo jim schází možnost, požádat někoho z rodiny, aby je dopravil k lékaři či za jinou potřebou do Čelákovic, takže jsou odkázáni pouze na veřejnou dopravu a tady vzkniká problém s dostupností. Lidé také hodně poukazují na to, že autobusy, které jezdí tímto směrem, nejedou kolem nádraží a tak musí z náměstí pěšky na vlak. Pro mladého člověka je to snadné, ovšem starší a nemocné osoby, mají problém. Dotazují se, jestli by nešlo linky odklonit a zřídit zastávku u nádraží a další třeba u Teska nebo Penny. Cesta by se moc neprodloužila, ale komfort by stoupnul. 

     Dalším závažným zjištěním je, že v obci nemáme žádný bankomat. Je to divné, že řada lidí v dnešní době, ještě nemá platební kartu. Nebo to ukazuje na nemožnost placení kartou pomocí platebních terminálů? V některých obchodech zatím tato možnost stále schází a tak je nutné platit hotově a kde jinde hotovost načerpat, když ne v bankomatu. 

     Nepřítomnost lékaře pro ošetření bolavého zubu, také není zrovna nejlepší. Ale při dnešním nedostatku těchto lékařů, se není ani čemu divit. Dneska jsme vůbec rádi, že nás někde někdo ošetří.

     S kulturou v obci na tom nejsme tak špatně. Probíhá zde řada kulturních akcí, pořádaných jak obcí, Sokolem a řadou spolků i dostupnost do Prahy, kde je toho dost pro každého, je dobrá. Takže lidé jsou spokojeni.

     Nezaměstnanost u nás není velká a tak rozšiřování průmyslových zón, není nutné. Tedy alespoň podle počtu kliknutí. Druhou stránkou malého počtu podniků v obci, je klidnější žití, bez všech negativních důsledků z toho vznikajích. 

     Děkuji za vyjádření názoru občanů a doufám, že tyto povedou k zamyšlení nebo k novým opatřením.


Miniaplikace

Kontakt

Zejda Ladislav
777088809