Úvodní stránka » Komentáře a diskuse

   Na této stránce můžete přidávat komentáře a diskutovat na jakékoliv téma života v obci. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou mazány. Jméno (přezdívka), nadpis a zpráva jsou povinné.

 

Přidat komentář

Jméno naší obce

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. bazar (Hana Hradecká, 21.8.2019 14:56:46) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Chtěla bych se zeptat ,jestli tady budeme mít v Mochově bazar ojetin před stodolama .Parkuji tu lidé kteří nemají garáž ale autobazar tady nechceme mít to rozhodně ne. Fotografie můžu dodat o skládání aut z podvalíku

  RE: Problém se řeší ve spolupráci se starostou obce. O průběhu Vás budu informovat. Zejda 22.08.2019

  1. Re: bazar (Zejda, 21.8.2019 18:43:23) Odpovědět

   Dobrý den.
   Děkuji za připomínku, podívám se tam a dám Vám zprávu. Zejda

 2. Tráva u Výmoly (Všímavá občanka, 22.7.2019 20:00:56) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Po celkem dlouhé době jsem se byla podívat po Mochově. Je to krásná obec, kde se dba na pořádek. Proto mě zamrzelo, když vidím někoho, kdo vyváží posekanou travu k Výmole. Asi největší množství trávy jsem videla u Slunečních zahrad. Může s tím obec neco udělat (kromě toho, že jsou k dispozici popelnice)?

  1. Re: Tráva u Výmoly (Zejda, 23.7.2019 5:07:10) Odpovědět

   Dobrý den. Někteří občané jsou nenapravitelní a nikdo jim nedokáže vysvětlit, že svojí leností znepříjemňují život, ostatním spoluobčanům. O tom nepořádku víme, ale jsme bezbranní. Je to jako s pejskaři, kdy většina po sobě uklízí, ale někteří se prostě nesehnou i kdyby čert na kobyle rajtoval. Jsou bezohlední k ostatním lidem a je jim to naprosto jedno, že jiní do toho šlápnou nebo to po vysušení a zvednutí větrem, musejí dýchat.
   Z právního pohledu je takto:
   Zákon o přestupcích (zákon č. 200/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů), který sankcionuje založení tzv. černé skládky pokutou do výše padesáti tisíc korun (§ 47 odst. 1 písm. h a odst. 2).
   Ovšem jak jistě uznáte, nejsme schopni dohledu po celých 24 hodin, na uzemí obce. Na některých místech jsou sice fotopasti, ale s postihem osob, je to problematické.
   Takže někdy víme kdo to udělal, ale to je tak vše, co s tím lze dělat. Pozemek u potoka není v majetku obce, je to povodí Labe a není v našich silách odstraňovat všechen nepořádek, po neukázněných občanech.
   Je věcí nás všech, upozornit dotyčnou osobu o nevhodnosti jeho jednání a požádat o nápravu. Děkuji za všímavost a doufám, že se stav pořádku v obci bude i v budoucnu stále zlepšovat. Zejda

 3. nevyvezené popelnice 2.8. (Pavlína P, 2.8.2018 17:49:20) Odpovědět

  Dobrý den, dnes se v ulici Ruská a U Hřbitova popeláři nepředřeli. Zřejmě z horka zapoměli na svoji práci. Budete to nějak s nimi řešit? V těchto vedrech se odpad rychleji rozkládá. To bude vůně!

  02.08.2018 18.14
  Dobrý den.
  Děkuji za podnět. Předám k řešení a budu vás informovat.
  Zejda
  03.08.2018 08.20 hod.
  V případě stížnosti, je potřeba zavolat na zákaznickou linku AWE. Číslo je: 800 118 800, kde to bude vyřešeno. Zejda

  Aktualizace 03.08. 12.00 hodin
  Po tel. urgenci Obecním úřadem, popelnice v 11 hodin vyvezeny. Z.

 4. Kontejnery vs. popelnice (Dominik, 17.5.2018 7:47:14) Odpovědět

  Dobrý den, bude obec následovat Vyšehořovice, Přišimasy a další menší obce, ve kterých maji občané o 2 popelnice navíc (na papír a na plast)? Možná bychom se tak vyhnuli vyhazování neslisovaného odpadu do kontejnerů, které jsou pak mylně považovány za přeplněné.

  Děkuji za odpověď.

  17.5.2018 11.58 hod
  Dobrý den. Děkuji za dotaz.
  O tomto řešení se uvažuje. Starosta obce jedná v této věci na příslušných místech. O stavu jednání, budou občané informováni. Další možností jak získat informace, je návštěva jednání zastupitelstva, která jsou veřejná. Na těchto jednáních, lze vznést i další dotazy, k fungování obce. Hezký den. Zejda

 5. Problem s bioodpadem (Emil, 21.4.2018 10:58:08) Odpovědět

  Dobry den,

  kontejner na bioodpad v nasi obci, jako z jedne mala obci neni, takze vsichni nosi odpad v sobotu do sberneho dvora. Tam ale uz v 10.30 je vlecka totalne plna a odpad neni kam davat. Bylo by mozne navrhnout nejake reseni teto situace?

  Dekuj
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  21.04.2018 12.05
  Dobrý den.
  Pokus o přistavení kontejneru v obci, byl již v minulém roce realizován. Jediným výsledkem této akce bylo, že kontejner byl využíván k odkládání nepotřebných věcí z domácnosti. Tento způsob likvidace, se nedal využívat ke skládkování na kompost a musel se vyvážet na skládku TDO, za což se platí nemalé peníze. 21.4. v sobotu, se všechen přivezený odpad vešel na vlek, který je přistavený k tomuto účelu. Pokud se náhodou stane, že odpadu je víc, tak se sype vedle a následně se nakládá v pondělí. U rodinných domů, je také možnost kompostování a materiál zde uložený, se používá ke hnojení přilehlé zahrady. Což můžu z vlastní zkušenosti doporučit.

 6. Kontejner na bioodpad (Jan Forejt, 13.4.2017 14:29:46) Odpovědět

  Dobrý den,
  bude k dispozici kontejner na bioodpad i mimo provozní dobu separačního dvora? Nyní je nutno bujď posekat trávu v pátek večer nebo v sobotu ráno, aby se stihla otevírací doba.

  Dobrý den,
  o kontejneru zatím neuvažujeme. Na zkoušku byl kontejner dán ke hřbitovu, ale lidé do něj naváží odpad, který nejde ukládat na kompost. Jedná se o nepořádek, který potřebují uklidit doma, tzv komunální odpad. Díky těmto nezodpovědným lidem, nelze tento ponechat mimo dozor. Možná až rozmístíme fotopasti, tak se pokusíme o zopakování. V obci nechám rozmístit tyto nádoby na listí, až v podzimních dnech. Problémem je, že rozkládající se tráva po dvou dnech silně zapáchá a nikdo by nechtěl čichat tento zápach u svého domu. Přeji hezký den. Zejda 13.4. 15,hod

 7. Kontejner na bioodpad (Emil Novohradsky, 9.8.2016 8:04:28) Odpovědět

  Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli kontejner s napisem bioodpad u vyjezdu ze sberneho dvora je obecni a urcen k sypani travy po sekani? Pokud ne - bylo by mozne takovy kontejner v obci umistit (stejne jak to delaji obce i mensi nez Mochov) aby nemuseli obcane vzdy cekat a prizpusobovat svuj program 2 hodinam v tydnu co je otevren separacni dvur? Dekuji

  Dobrý den, tento kontejner není určený pro obec. Jedná se o kontejner, který si objednal občan, k odvezení soukromého odpadu. O umístění podobného kontejneru v obci bylo jednáno, ale vzhledem k tomu, že naplnění takovéto nádoby trvá déle než jeden až dva dny, tak to není možné. Po dvou dnech, dojde k rozkladu trávy a tato silně zapáchá. V možnostech obce zatím není tento problém řešit. Pouze v podzimních měsících, bude umístěn 1 - 2 kontejnery na spadané listí. Děkuji za pochopení. Zejda TS

 8. chodnik (Dana Frisová, 15.1.2016 10:43:42) Odpovědět

  Dobrý den,ulice Na sádkách je moc hezky udělaná,ale proč chodník k panu doktorovy je v dezolátním stavu.Chodí tam nemocný lidi a já na vozíku.Když jsem tam jela,tak jsem málem spadla.Fakt je to tam nebezpečný.Člověk,který má zdravé nohy to moc nepocítí,ale MY.Určitě by se s tím mělo něco dělat.Frisová Dana

  Dobrý den.
  Chodník je opravdu ve špatném stavu, v prosinci 2015, se opravoval odpad ve školce, při čemž se kopalo asi 1,5 metru pod zem. Nyní dochází k postupnému sedání podloží a tím i k deformaci jeho povrchu. S rekonstrukcí je počítáno v letošním roce, zatím se pokusíme o částečné srovnání, aby se dalo trochu lépe jezdit. Za způsobené potíže se omlouváme a přejeme hezký den. Zejda TS

 9. Doprava (La_da, 18.10.2015 9:16:24) Odpovědět

  Osobně se domnívám, že je potřeba přednostně vyřešit právě stav náměstí. Každý den jsem svědkem, jak jsou přebíhající děti a i ostatní občané ohrožováni rychle projíždějícím vozidlem, které na poslední chvíli kličkuje nebo dobržďuje. Tyto situace vznikají díky špatnému rozmístění autobusových zastávek. Žádný projekt neuvažuje o přesunutí těchto stání do ulice 5. května a za stodolu. Rozšíření této ulice není problematické a zřízení malého nádraží u stodoly se přímo nabízí. Došlo by ke zklidnění náměstí a snížení nebezpečnosti daného prostoru.
  Další věcí kterou nechápu, je že okolo Mochova je zřízen obchvat, po kterém některé obce silně volají a u nás se numí využít. Mochov slouží převážné většině aut pouze k průjezdu a nikoliv k zásobování apod. Tuto zkratku také používají v hojné míře nákladní auta a pěkně ničí silnice v obci. Další věc kterou nikdo nezmiňuje, je využití Sokolovské ulice. Projet touto ulicí je někdy opravdu horor a nebýt ohleduplnosti ostatních řidičů, tak je to skoro nemožné. Přitom stačí ubrat "zelenou" plochu (která je soustavně ničena najížděním zásobovačů a nakupujích) a zřídit stání pro osobní vozidla. Řešení je to jednoduché a účelné.
  Další problém je, že náměstím projde docela velké množství lidí a v případě nouze není kam odskočit na toaletu. Jedná se i o řidiče autobusů, kteří zde stojí také dosti dlouho a nemají žádnou jinou možnost, než použít okolní zeleň.
  Dalším místem, keré si zaslouží větší pozornost je kopec s dominantou Mochova a to kostelem. Zřízení cestiček, úpravou zeleně, rozmístěním laviček a odpočívek, rozhlednou (studie 1) by se toto místo stalo důstojným reprezentantem obce a jistě by sloužilo k četným procházkám v zimě i v létě. Je toho jistě hodně, co je třeba vyřešit a to všechno bude stát dost peněz, kterých je všude nedostatek ale snad někdy ....?

 10. Okolí Mochova (Dalibor Prokel, 17.10.2015 10:44:34) Odpovědět

  Z časových důvodů jsem, bohužel, nestihl prezentace projektů, ale seznámil jsem se s nimi ještě v sokolovně později odpoledne. Myslím, že úprava samotného náměstí ke zkvalitnění života v Mochově nepřispěje. Podstatně důležitější je okamžitá úprava a vytvoření infrastruktury v okolí Mochova (stezky, parky, hřiště atd.), která se dá využívat intenzivněji a denně. Tuto problematiky řeší nebo minimálně otevírají všechny projekty na více nebo méně stejné úrovni. Hezké náměstí je sice fajn, ale posedávání na lavičkách bude využito jen v létě a velice malým množstvím zde bydlících. Co se týče projektů úpravy náměstí, tak u mne zvítězily návrhy č. 3 a 4. Dvojka příliš připomíná rozjezdovou dráhu letiště od pomníku, navíc si myslím že není důvod, aby pomník Mistra Jana tvořil dominantu náměstí, protože jak asi víte, jeho vztah k Mochovu tvořila pouze paní Anna z Mochova, s níž měl záměry (poměry) zcela přízemní (ale lidské). Viz např. http://www.policejniveteran.cz/files/Erotoman%20Jan%20Hus.pdf

 11. Zadání (Jan Turek, 30.9.2015 10:15:45) Odpovědět

  Co se týká zadání, bylo velmi volné, vytvořit podobu mochovského náměstí, tak aby vyhovovala po dobu dalších 10-20 let občanům, jednak k odpočinku a náměstí plnilo i funkci místa kde se dají pořádat větší setkání a event. trhy. Nakonec, aby práce nebyly moc monotoní sama fakulta doporučila, aby přístup byl v rozsahu od vesnické návsi až po náměstí malého městečka. Dopravní obslužnost náměstí bylo původně přislíbeno řešit ve spolupráci a dopravní fakultou ČVÚT, ale k tomu nakonec nedošlo.

 12. zadani (Milan Ptacnik, 29.9.2015 19:20:40) Odpovědět

  Mohli byste, prosim, doplnit jake meli zpracovatele zadani?

  Celkove nejvetsi slabinu navrhu vidim v prilisnem rozsirovani netravnatych ploch a v premisteni autobusovych zastavek do prostoru v pravo za vyjezdem ze Sokolovske, coz by mohlo vyzname komplikovat vyjezd.

 13. Proměny Mochova (Jan Turek, 22.9.2015 21:11:57) Odpovědět

  Vzdravím všechny občany Mochova. Úvodem bych chtěl poděkovat panu Zejdovi, který vytvořil tyto stránky a na vysvětlenou uvést, že se jedná pouze o návrhy o kterých, doufán, budeme diskutovat takovou dobu, jak bude třeba. Naším zájmem je připravit takový návrh, který bude podporovaný co největším počtem mochovských občanů, bude odpovídat potřebám obce v dnešní době i v blízké budoucnosti a hlavně bude přijatelný natolik, že bude akceptovatelný pro členy zastupitelstev obce i v příštích obdobích. Uvítáme iniciativu všech na přípravě budoucího projektu, jak formou dílčích připomínek , tak i odbornými radami. Všem přeji hezký den. Jan Turek


Miniaplikace

Kontakt

Zejda Ladislav
777088809