Úvodní stránka » Komentáře a diskuse

   Na této stránce můžete přidávat komentáře a diskutovat na jakékoliv téma života v obci. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou mazány. Jméno (přezdívka), nadpis a zpráva jsou povinné.

 

Přidat komentář

Jméno naší obce

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. nevyvezené popelnice 2.8. (Pavlína P, 2.8.2018 17:49:20) Odpovědět

  Dobrý den, dnes se v ulici Ruská a U Hřbitova popeláři nepředřeli. Zřejmě z horka zapoměli na svoji práci. Budete to nějak s nimi řešit? V těchto vedrech se odpad rychleji rozkládá. To bude vůně!

  02.08.2018 18.14
  Dobrý den.
  Děkuji za podnět. Předám k řešení a budu vás informovat.
  Zejda
  03.08.2018 08.20 hod.
  V případě stížnosti, je potřeba zavolat na zákaznickou linku AWE. Číslo je: 800 118 800, kde to bude vyřešeno. Zejda

  Aktualizace 03.08. 12.00 hodin
  Po tel. urgenci Obecním úřadem, popelnice v 11 hodin vyvezeny. Z.

 2. Kontejnery vs. popelnice (Dominik, 17.5.2018 7:47:14) Odpovědět

  Dobrý den, bude obec následovat Vyšehořovice, Přišimasy a další menší obce, ve kterých maji občané o 2 popelnice navíc (na papír a na plast)? Možná bychom se tak vyhnuli vyhazování neslisovaného odpadu do kontejnerů, které jsou pak mylně považovány za přeplněné.

  Děkuji za odpověď.

  17.5.2018 11.58 hod
  Dobrý den. Děkuji za dotaz.
  O tomto řešení se uvažuje. Starosta obce jedná v této věci na příslušných místech. O stavu jednání, budou občané informováni. Další možností jak získat informace, je návštěva jednání zastupitelstva, která jsou veřejná. Na těchto jednáních, lze vznést i další dotazy, k fungování obce. Hezký den. Zejda

 3. Problem s bioodpadem (Emil, 21.4.2018 10:58:08) Odpovědět

  Dobry den,

  kontejner na bioodpad v nasi obci, jako z jedne mala obci neni, takze vsichni nosi odpad v sobotu do sberneho dvora. Tam ale uz v 10.30 je vlecka totalne plna a odpad neni kam davat. Bylo by mozne navrhnout nejake reseni teto situace?

  Dekuj
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  21.04.2018 12.05
  Dobrý den.
  Pokus o přistavení kontejneru v obci, byl již v minulém roce realizován. Jediným výsledkem této akce bylo, že kontejner byl využíván k odkládání nepotřebných věcí z domácnosti. Tento způsob likvidace, se nedal využívat ke skládkování na kompost a musel se vyvážet na skládku TDO, za což se platí nemalé peníze. 21.4. v sobotu, se všechen přivezený odpad vešel na vlek, který je přistavený k tomuto účelu. Pokud se náhodou stane, že odpadu je víc, tak se sype vedle a následně se nakládá v pondělí. U rodinných domů, je také možnost kompostování a materiál zde uložený, se používá ke hnojení přilehlé zahrady. Což můžu z vlastní zkušenosti doporučit.

 4. Kontejner na bioodpad (Jan Forejt, 13.4.2017 14:29:46) Odpovědět

  Dobrý den,
  bude k dispozici kontejner na bioodpad i mimo provozní dobu separačního dvora? Nyní je nutno bujď posekat trávu v pátek večer nebo v sobotu ráno, aby se stihla otevírací doba.

  Dobrý den,
  o kontejneru zatím neuvažujeme. Na zkoušku byl kontejner dán ke hřbitovu, ale lidé do něj naváží odpad, který nejde ukládat na kompost. Jedná se o nepořádek, který potřebují uklidit doma, tzv komunální odpad. Díky těmto nezodpovědným lidem, nelze tento ponechat mimo dozor. Možná až rozmístíme fotopasti, tak se pokusíme o zopakování. V obci nechám rozmístit tyto nádoby na listí, až v podzimních dnech. Problémem je, že rozkládající se tráva po dvou dnech silně zapáchá a nikdo by nechtěl čichat tento zápach u svého domu. Přeji hezký den. Zejda 13.4. 15,hod

 5. Kontejner na bioodpad (Emil Novohradsky, 9.8.2016 8:04:28) Odpovědět

  Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli kontejner s napisem bioodpad u vyjezdu ze sberneho dvora je obecni a urcen k sypani travy po sekani? Pokud ne - bylo by mozne takovy kontejner v obci umistit (stejne jak to delaji obce i mensi nez Mochov) aby nemuseli obcane vzdy cekat a prizpusobovat svuj program 2 hodinam v tydnu co je otevren separacni dvur? Dekuji

  Dobrý den, tento kontejner není určený pro obec. Jedná se o kontejner, který si objednal občan, k odvezení soukromého odpadu. O umístění podobného kontejneru v obci bylo jednáno, ale vzhledem k tomu, že naplnění takovéto nádoby trvá déle než jeden až dva dny, tak to není možné. Po dvou dnech, dojde k rozkladu trávy a tato silně zapáchá. V možnostech obce zatím není tento problém řešit. Pouze v podzimních měsících, bude umístěn 1 - 2 kontejnery na spadané listí. Děkuji za pochopení. Zejda TS

 6. chodnik (Dana Frisová, 15.1.2016 10:43:42) Odpovědět

  Dobrý den,ulice Na sádkách je moc hezky udělaná,ale proč chodník k panu doktorovy je v dezolátním stavu.Chodí tam nemocný lidi a já na vozíku.Když jsem tam jela,tak jsem málem spadla.Fakt je to tam nebezpečný.Člověk,který má zdravé nohy to moc nepocítí,ale MY.Určitě by se s tím mělo něco dělat.Frisová Dana

  Dobrý den.
  Chodník je opravdu ve špatném stavu, v prosinci 2015, se opravoval odpad ve školce, při čemž se kopalo asi 1,5 metru pod zem. Nyní dochází k postupnému sedání podloží a tím i k deformaci jeho povrchu. S rekonstrukcí je počítáno v letošním roce, zatím se pokusíme o částečné srovnání, aby se dalo trochu lépe jezdit. Za způsobené potíže se omlouváme a přejeme hezký den. Zejda TS

 7. Doprava (La_da, 18.10.2015 9:16:24) Odpovědět

  Osobně se domnívám, že je potřeba přednostně vyřešit právě stav náměstí. Každý den jsem svědkem, jak jsou přebíhající děti a i ostatní občané ohrožováni rychle projíždějícím vozidlem, které na poslední chvíli kličkuje nebo dobržďuje. Tyto situace vznikají díky špatnému rozmístění autobusových zastávek. Žádný projekt neuvažuje o přesunutí těchto stání do ulice 5. května a za stodolu. Rozšíření této ulice není problematické a zřízení malého nádraží u stodoly se přímo nabízí. Došlo by ke zklidnění náměstí a snížení nebezpečnosti daného prostoru.
  Další věcí kterou nechápu, je že okolo Mochova je zřízen obchvat, po kterém některé obce silně volají a u nás se numí využít. Mochov slouží převážné většině aut pouze k průjezdu a nikoliv k zásobování apod. Tuto zkratku také používají v hojné míře nákladní auta a pěkně ničí silnice v obci. Další věc kterou nikdo nezmiňuje, je využití Sokolovské ulice. Projet touto ulicí je někdy opravdu horor a nebýt ohleduplnosti ostatních řidičů, tak je to skoro nemožné. Přitom stačí ubrat "zelenou" plochu (která je soustavně ničena najížděním zásobovačů a nakupujích) a zřídit stání pro osobní vozidla. Řešení je to jednoduché a účelné.
  Další problém je, že náměstím projde docela velké množství lidí a v případě nouze není kam odskočit na toaletu. Jedná se i o řidiče autobusů, kteří zde stojí také dosti dlouho a nemají žádnou jinou možnost, než použít okolní zeleň.
  Dalším místem, keré si zaslouží větší pozornost je kopec s dominantou Mochova a to kostelem. Zřízení cestiček, úpravou zeleně, rozmístěním laviček a odpočívek, rozhlednou (studie 1) by se toto místo stalo důstojným reprezentantem obce a jistě by sloužilo k četným procházkám v zimě i v létě. Je toho jistě hodně, co je třeba vyřešit a to všechno bude stát dost peněz, kterých je všude nedostatek ale snad někdy ....?

 8. Okolí Mochova (Dalibor Prokel, 17.10.2015 10:44:34) Odpovědět

  Z časových důvodů jsem, bohužel, nestihl prezentace projektů, ale seznámil jsem se s nimi ještě v sokolovně později odpoledne. Myslím, že úprava samotného náměstí ke zkvalitnění života v Mochově nepřispěje. Podstatně důležitější je okamžitá úprava a vytvoření infrastruktury v okolí Mochova (stezky, parky, hřiště atd.), která se dá využívat intenzivněji a denně. Tuto problematiky řeší nebo minimálně otevírají všechny projekty na více nebo méně stejné úrovni. Hezké náměstí je sice fajn, ale posedávání na lavičkách bude využito jen v létě a velice malým množstvím zde bydlících. Co se týče projektů úpravy náměstí, tak u mne zvítězily návrhy č. 3 a 4. Dvojka příliš připomíná rozjezdovou dráhu letiště od pomníku, navíc si myslím že není důvod, aby pomník Mistra Jana tvořil dominantu náměstí, protože jak asi víte, jeho vztah k Mochovu tvořila pouze paní Anna z Mochova, s níž měl záměry (poměry) zcela přízemní (ale lidské). Viz např. http://www.policejniveteran.cz/files/Erotoman%20Jan%20Hus.pdf

 9. Zadání (Jan Turek, 30.9.2015 10:15:45) Odpovědět

  Co se týká zadání, bylo velmi volné, vytvořit podobu mochovského náměstí, tak aby vyhovovala po dobu dalších 10-20 let občanům, jednak k odpočinku a náměstí plnilo i funkci místa kde se dají pořádat větší setkání a event. trhy. Nakonec, aby práce nebyly moc monotoní sama fakulta doporučila, aby přístup byl v rozsahu od vesnické návsi až po náměstí malého městečka. Dopravní obslužnost náměstí bylo původně přislíbeno řešit ve spolupráci a dopravní fakultou ČVÚT, ale k tomu nakonec nedošlo.

 10. zadani (Milan Ptacnik, 29.9.2015 19:20:40) Odpovědět

  Mohli byste, prosim, doplnit jake meli zpracovatele zadani?

  Celkove nejvetsi slabinu navrhu vidim v prilisnem rozsirovani netravnatych ploch a v premisteni autobusovych zastavek do prostoru v pravo za vyjezdem ze Sokolovske, coz by mohlo vyzname komplikovat vyjezd.

 11. Proměny Mochova (Jan Turek, 22.9.2015 21:11:57) Odpovědět

  Vzdravím všechny občany Mochova. Úvodem bych chtěl poděkovat panu Zejdovi, který vytvořil tyto stránky a na vysvětlenou uvést, že se jedná pouze o návrhy o kterých, doufán, budeme diskutovat takovou dobu, jak bude třeba. Naším zájmem je připravit takový návrh, který bude podporovaný co největším počtem mochovských občanů, bude odpovídat potřebám obce v dnešní době i v blízké budoucnosti a hlavně bude přijatelný natolik, že bude akceptovatelný pro členy zastupitelstev obce i v příštích obdobích. Uvítáme iniciativu všech na přípravě budoucího projektu, jak formou dílčích připomínek , tak i odbornými radami. Všem přeji hezký den. Jan Turek


Miniaplikace

Kontakt

Zejda Ladislav
777088809