Úvodní stránka » Fotogalerie

                                    TECHNIKA

   K péči o čistotu obce, slouží malá technika a řada strojů, které zjednodušují a zrychlují tuto práci. V technických službách jsou tři sekačky, tři motorové kosy, čistič trávníku od stařiny a mechu. Dalším strojem je malotraktor na sekání trávníku a druhý na odhrnování sněhu z chodníků pomocí radlice. Velký traktor a valník, který slouží k odvozu posekané trávy, shrabaného listí a sněhová radlice k očištění silnic od sněhu. V roce 2013 byl zakoupen fukar, který zjednodušil sběr spadaného listí a posekané trávy, dobré výsledky jsou i při čištění chodníků od napadaného sněhu. V majetku obce jsou také 2 malotraktory Terra, jeden je již značně opotřebován a připraven k opravě, druhý je zánovní a je využíván k odvozu drobného odpadu a úklidu obce.  

   Technika byla doplněna  o drtič drobných větví, které se zatím musejí za špatných podmínek spalovat za hřbitovem. Za použití drtiče jsou větve rozdrceny a drť nabídnuta zájemcům k topení nebo může být odvezena na skládku rostlinných odpadů ke zkompostování. Možné je také použití jako mulčovací hmota a podobně.

   Některá technika, např. traktor má již 30 let práce za sebou a je na hraně použitelnosti a životnosti. Udržet takto starý traktor v provozuschopném stavu vyžaduje velké úsilí a dost finančních prostředků. V budoucnu bude nutné uvažovat o modernizaci.  K péči o techniku je pracoviště vybaveno základním nářadím a v případě nouze vypomáhají i místní firmy. Některé nástroje zapůjčují samotní zaměstnanci ze svých domácích dílniček. Těmto všem je třeba poděkovat za poskytnutou pomoc.

   V roce 2014 byla uvolněna částka na zakoupení nové sekačky, která je již používána v ostrém provozu. Jedná se o malou sekačku, vhodnou k sekání malých ploch v obci a na hřbitově. Dalším novým strojem je malotraktor KARSIT, který nahradil k plné spokojenosti značně poruchovou Husqvarnu, ta je nyní používána k odstranění napadaného sněhu z chodníků a zároveň slouží jako záloha k sekání. Na tento traktůrek je připraven i kartáč k zametání silnic, ale pro velkou prašnost při práci zatím není používán. V plánu je výroba skrápěcího zařízení a zkušební zprovoznění tohoto kartáče. Problémem je, že tento kartáč nemá sběrnou nádobu a hrne smetky stále před sebou.

   Nově byl také zakoupen štěpkovač dřeva za velký traktor. Jeho užití bude při likvidaci náletových dřevin do 10cm silných kmenů a přivezených ořezů ze zahrad občanů do sběrného dvora. Tyto štěpky o velikosti cca 10cm budou nabízeny zájemcům k topení a při nezájmu se budou odvážet na skládku odpadů. Jedná se o kvalitní hmotu, která se ale bude muset nechat vyschnout, aby lépe hořela. Bude také možnost tyto štěpky napytlovat a tím zlepšit skladování a manipulaci. Zájemci o tuto cennou hmotu se mohou přihlásit na kontaktu uvedeném na levé straně stránek nebo u pracovníků obecního úřadu, kde dostanou potřebné informace.

   

SEKAČKY PŘIPRAVENÉ NA SEZÓNU

 

Fotogalerie

Fotogalerie
Fotografií: 152
Fotogalerií: 8
4.1.2015
Fotogalerie

PDF1

PDF1
Fotografií: 1
21.9.2015
PDF1

Mochov 2019

Mochov 2019
Fotografií: 34
Komentářů: 0
12.1.2019
Mochov 2019

Miniaplikace

Kontakt

Zejda Ladislav
777088809