Úvodní stránka » ČISTÝ A UPRAVENÝ MOCHOV

                ÚKLID A ÚDRŽBA OBCE MOCHOV

                Vítejte na stránkách technických služeb a přátel obce Mochova.

   Na těchto stránkách se seznámíte s činností pracovníků technických služeb v Mochově a zároveň zde můžete zanechat své vzkazy ke zlepšení stavu obce. Svoje připomínky můžete napsat na adresu postmaster@mochov-ts.cz nebo poslat pomocí formuláře, který se nachází na stránkách.

   Pokud součástí vaší zprávy bude i fotografie týkající se konkrétního problému, uveďte prosím svůj výslovný souhlas (nesouhlas) se zveřejněním na webu. Vaše jméno ani kontaktní údaje nebudou zveřejněny.

  Jestli někdo máte staré fotografie nebo nějaké dokumenty, které by stály za uveřejnění, prosím o zapůjčení k ofocení, (vše bude vráceno v naprostém pořádku)  nebo pošlete kopie. Předem děkuji.

 UPOZORNĚNÍ:

Se změnou času dochází i ke změně provozní doby separačního dvora. Opět máme otevřeno ve středu, od 17 do 18 hodin a v sobotu o 30 minut déle. Tedy od 10 do 11,30 hodin. Vzhledem k vysoké návštěvnosti dvora, žádáme o předtřídění odpadu již doma. Tím nebude docházet ke zdržování ostatních občanů a budete odbaveni dříve. 

V obci proběhl sběr odpadů, pomocí přistavených kontejnerů. Naši občané opět nezklamali a v kontejnerech se sešlo opravdu hodně věcí. Potud je vše v naprostém pořádku. Zádrhel je v tom, že se někdo zbavil i odpadu, který tam nesmí být. Pneumatiky, azbest, oleje, barvy, léky . . . . . 

Takže poučení pro příště? Kontejnery raději asi nepřistavovat, ať si to každý doveze do sběrného dvora, kde na to pracovníci dohlídnou. Škoda, že pár jedinců nedokáže pochopit jednoduchá pravidla a svojí menší inteligencí znepříjemní život ostatním občanům.

    

    V roce 2018 NEBUDOU kontejnery na trávu a listí přistavovány. Někteří občané nerespektují pravidlo, že nelze vkládat jiný odpad, než trávu a listí. Máme fotografie občanů, kteří to nerespektují a vkládají některé předměty, které sem nepatří. Dokonce jsou tak lhostejní a sebejistí, že vhazují předměty, na nichž je uvedená i jejich adresa. Jedná se např. o paní M......... ze Sokolovské ulice, která si usnadnila práci s odpadem a klidně ho odložila do těchto kontejnerů. U všech nádob, byla cedulka - "NEVKLÁDEJTE VĚTVE" ale občané nerespektují ani takto určený zákaz a vesele likvidují vše nepotřebné. Další ignoranté zneužívají kontejner u hřbitova, kde se také zbavují nepotřebných věcí. Takže díky těmto občanům, přicházejí ostatní slušní lidé o možnost pohodlnějšího sběru odpadu a budou moci tak činit jenom v otevírací době dvora. 

    Nepořádek a nerespektování pravidel o nakládání s odpady, se negativně projevuje i u kontejnerů na náměstí a za stodolou. Tady zase pár jedinců odkládá kde co. Přitom je jasně napsáno, že kontejner slouží pouze pro papír a plasty. Takže pro nevzdělance dodávám, že pro domovní odpad, neslouží ony zmíněné nádoby, ale popelnice, které má mít doma každý občan. Nerespektováním těchto pravidel, se každý vystavuje možnosti postihu.

    

 

 

 


Miniaplikace

Kontakt

Zejda Ladislav
777088809